Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 10136175



*

nr 1013 6175


COLOUR ETCHING

Utsikt från Mosebacke, signed, subject: 30x42,


Katarinahissen, signerad, motivet: 30x42


Estimate:

400

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday January 18 2016
at 18:23:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/12 17:53:10 1      150 kr
17/12 20:43:03 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Jan 18

Stockholm

Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.



Read more about Stockholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik katarinahissen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv södermalm södermalmsmotiv
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr